26 март 2019
Какво би правил, ако не трябва да правиш нищо
Тодор Колев - управляващ партньор в Cyrillic Ventures, е един от лекторите на международната конференция Emotional Intelligence – Smart strategy for success
Каква беше причината да се включите в Седмицата на емоционална интелигентност?
Да, аз имам опит като програмист и предприемач и съответно темата за емоционалната интелигентност ми е интересна от две страни. От една страна, като програмист и като човек, който се занимава с изкуство и интелект за мен е много интересно да знам как работи естественият интелект, и от друга страна, като предприемач, което ще представя и в моята презентация. Новите технологии поставят много предизвикателства пред съществуващите структури, от типа на големите компании, в които работим. Всички хора, които работят в тази сфера – лидери, мениджъри и служители, вече трябва да преосмислят ролята си, това какво се очаква от тях, какво искат да постигнат и т.н.
Темата на вашата лекция е „Какво би правил, ако не трябва да правиш нищо“. Ако Вие трябва да ни отговорите на този въпрос, какъв би бил отговорът?
Това е интересен въпрос. На практика проблемът е, че в момента на хората се гледа като на един ресурс. С идването на вълната на автоматизация, предизвикана от технологиите, се появяват по-евтини средства за производство, за доставка на услуги и продукти. Не се налага вече ние хората да продължим да бъдем това. Тогава се ражда въпросът - какво наистина искаме да правим?
Може би искаме да изчистим планетата? Или да отидем до Марс? Или може би искаме да станем по-добри хора? Със сигурност отговорът не е, че просото искаме да работим само за да оцеляваме. Има една много хубава метафора, която обичам да ползвам – бъдещето на сегашната икономика прилича на игра пред блока – всеки прави нещо, но не задължително работи.
Вижте цялата програма на конференцията тук >>> http://foundation-ei.com/